کریستین لابوتین

کریستین لابوتین

 
 
کریستین لابوتین یک طراح مد است که به طور اختصاصی در زمینه طراحی کیف و کفش فعالیت می کند و صاحب یکی از مشهورترین برندهای دنیاست .

 

 

او متولد ۱۹۶۳ در پاریس است. از دوران مدرسه علاقه ای به طراحی داشت . پدرش یک کابینت ساز بود و به دلیل مشغله کاری اغلب در خانه نبود و او به همراه مادر و سه خواهرش بیشتر اوقاتش را سپری می کرد .

 

 

نقطه عطف زندگی او روزی بود که به یک موزه رفت . در آنجا تابلوی هشداری دید که بر روی آن عکس کفش پاشنه بلندی بود که در موزه ممنوع شده بود . او با خودش فکر کرد چه کفش عجیبی. تا به حال همچین کفشی ندیده است . او در دفتر نقاشی اش شروع به طراحی طرح های ذهنی اش کرد . او بسیاری از طرح های اولیه اش را از کتاب Roger Vivier  که توسط دوستش به او داده شده بود الهام گرفت . ویویر برای برند دیور در دهه ۵۰ طراحی می کرد .

 

 

بعد از پایان دوران مدرسه در سن ۱۶ سالگی ، او مشغول به کار در کنار یکی از طراحان سرشناس پاریسی به نام  Folies Bergère شد . او پیچ و خم کار را در آنجا یاد گرفت و در دهه ۸۰ در کنار چالز جردن مشغول به فعالیت شد .

 

 

بعد از مدتی که به عنوان طراح آزاد فعالیت کرد در دهه ۹۰ برند شخصی خودش را استارت زد . در سال ۱۹۹۳ یک روز در حالی که منشی اش را دید که مشغول به زدن لاک قرمز بود ، این ایده را گرفت که کلکسیون خودش را در آن سال با رنگ قرمز ارائه دهد و یکی از پر فروش ترین کالکشن هایش شد که البته تصمیم گرفت که باز هم آن را ادامه دهد و پوشیدن کفش هایش توسط چهره های مشهور همچون مدونا باعث شد که او به یکی از معروف ترین برندها تبدیل شود .

 

Christian Louboutin

و بدین ترتیب روند فروش محصولات کریستین لابوتین همچنان ادامه پیدا کرد به طوریکه به گزارش نیویورکر در هر سال ۵۰۰۰۰۰جفت از کفش های او که محدوده قیمتی بین ۴۰۰ تا ۶۰۰۰ دلار دارند به فروش می رود .

 

او در کنار کفش ، از سال ۲۰۰۳ تولید کیف های دستی و از سال ۲۰۱۱ تولید کفش مردانه را نیز آغاز کرد و بعد از آن نیز رژ لب و لاک ناخن را نیز اضافه کرد .

 

او همچنین در سال ۲۰۰۷ در یک همکاری با دیوید لینچ در برگزار یک نمایشگاه عکس شرکت کرد و در سال ۲۰۱۲ نیز در طراحی یک نمایش به نام آتش در پاریس همکاری کرد .

 

Christian Louboutin

علی رغم همه ی موفقیت هایش ، لابوتین همواره در تلاش است تا از حق کپی کفش هایش محافظت کند . به خصوص کلکسیون کفش های قرمزش به نام Red Outer Soles  که در چندین موارد توسط کمپانی Yves Saint Lauren  کپی شده بود توسط قانون اروپا پیگیری شد .

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.