با طراحان لباس عرب بیشتر آشنا شویم

با طراحان لباس عرب بیشتر آشنا شویم

چند سالی هست که طراحان لباس عرب در دنیای مد وفشن خوش درخشیده اند و در صحنه های بین المللی حضور درخشانی داشته اند . طراحان به خصوص توانسته اند در حوزه لباس های کوتور و اوت کوتور بسیار خوب فعالیت کنند . در مقاله های قبل درباره اوت کوتور و کوتور صحبت کرده ایم . در این مقاله به معرفی طراحان عرب که در زمینه کوتور فعالیت می کنند می پردازیم :

 

 

الی صعب Elie Saab
او یکی از موفق ترین طراحان دنیای کوتور هست که در سال های اخیر توجه بسیاری را به خودش جلب کرده است . او اصالتا لبنانی است و به جز لبنان در پاریس ومیلان  نیز مشغول فعالیت است .  او اولین طراح عرب است که در کمیته طراحان اوت کوتور به عضویت در آمده است . او کار خودش را در سال ۱۹۸۰ شروع کرد و در سال ۲۰۱۷ کالکشن کوتور خودش را در بیروت ، لندن و پاریس رونمایی کرد .

 

 

Elie Saab

 

 

رامی کدی Rami kadi
او یک طراح لبنانی آمریکایی است که اصالت شرقی خودش را با غرب ترکیب کرده و آزادی و سنت را با هم به نمایش گذاشته است . او از دوران کودکی به هنرهای دستی و دوخت علاقه زیادی داشت . او با ترکیب پارچه ها و وسایل همیشه آثار هنرمندانه ای خلق کرده است . او در آکادمی اسمد تحصیل کرده است و در سال ۲۰۰۸ فارغ التحصیل شده است . خیلی زود در ۲۵ سالگی اولین بوتیک خود را در شهر بیروت باز کرده و از طراحان مورد علاقه افراد مشهور همچون بیانسه است . از مشخصه کارهای او توجه به جزییات و ترکیب فرهنگ غرب و شرق و طرح های مدرن است . همچنین او در کارهایش از هنر دست نیز استفاده زیادی می کند .

 

 

Rami kadi

 

 

 

جرجس چاکرا Georges Chakra
او یک طراح اصالتا بیروتی است که کار خودش را لبنان دنبال می کند . در سال ۱۹۸۵ برند خودش را تاسیس کرد . او کار خودش را با طراحی داخلی شروع کرد و در آکادمی مد کانادا ادامه تحصیل داد . او در فیلم های   The devil wears prada نیز فعالیت داشته و از آنجا بسیار شناخته شد . او از طراحان مورد علاقه افراد سرشناسی همچون ریحانا است .

 

 

 Georges Chakra

 

 

 

جرجس هبیکا  Georges Hobeika

او نیز یکی از طراحان لبنانی است که متولد سال ۱۹۶۲ است . او در شهر بسکینتا با ۸ خواهر و برادر متولد شد . مادر او خیاط بود و همیشه او را به خیاطی تشویق می کرد . او در دانشگاه در رشته مهندسی عمران تحصیل کرد و در آنجا با طراحی آشنا شد . به دلیل جنگ لبنان به پاریس مهاجرت کرد و در آنجا به عنوان کارآموز با چند برند همچون شنل همکاری کرد تا زمانی که برند خودش را در سال ۱۹۹۵ در بیروت تاسیس کرد . در حال حاضر او ۴ خط تولید دارد که شامل لباس های کوتور ، ردی تو ور و … است .

 

 

 Georges Hobeika

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.