شش طراح لباس مشهور و منبع الهام

شش طراح لباس مشهور و منبع الهام

بر طبق واژه نامه آکسفورد ، الهه (muse) برای یک هنرمند به کسی گفته می شود که منبع الهام اوست و از او الگو می گیرد . با این حال در دنیای مد و فشن این مقوله پر رنگ تر و پر نقش تر است . در دنیای طراحی مد میوز تنها منبع الهام نیست بلکه او طراح را تشویق به خلق بیشتر می کند . معمولا در پایان هفته مد از طراحان سوال می شود که منبع الهام شما چه چیزی بود ؟ که  قطعا هر طراح با توجه به کالکشن اش ، متفاوت است . موضوعی که اهمیت دارد در این است که در نقطه اول چه چیزی الهام بخش و محرک آنها برای شروع بوده است ؟

 

 

بسیاری از طراحان مد منابع الهام مختلفی دارند اما به طور معمول یک منبع اصلی دارند که همیشه آنها را به خلق ایده های جدید تحریک می کند . این بدین معنی است که یک طراح نباید خودش را به یک چیز یا یک شخص محدود کند . در این مقاله به ۶ طراح و منابع الهام آنها می پردازیم :

 

 

 

Stella Mccartney

استلا مک کارتنی  Stella Mccartney   
منبع اصلی الهام او نداشتن ذوق و قریحه مد در پدر و مادرش بود که اصلا ظاهر خوبی نداشتند و به مد اهمیتی نمی دانند . این باعث شد که او با یک سبک تلفیقی بین جدید و قدیم و مدرن و سنتی دست به طراحی بزند .مک کارتنی می گوید :  من خواستم چیزی را طراحی کنم که بیش از یک لباس زیبا برای یک فشن شو باشد و مردم عادی به شکل مرسوم هم بتوانند از آن آستفاده کنند .

 

 

 

 Maria Grazia Chiuri
ماریا گرازیا چیوری Maria Grazia Chiuri   

او که طراح برند دیور هست منبع اصلی الهام خودش را دخترش راشل رجینی معرفی می کند . او می گوید : من عاشق دنیای مد هستم و می دانم چه چیزی می خواهم اما هیچ وقت به خودم فکر نمی کنم . صادقانه بگویم شما باید به دقت گوش دهید که چه چیزی می خواهید . گاهی اوقات این بچه ها هستند که به مادر پدرها آموزش می دهند .

 

 

 

Allesandro Michele 
الساندرو میشل Allesandro Michele  

کارگردان خلاق برند گوچی می گوید : مادرها بهترین هستند . این طور نیست ؟ منبع الهام او مادرش هست . او از شخصیت مادرش در طراحی هایش استفاده می کند و مقداری خرابکاری را نیز به آنها اضافه می کند . یک زن دیوانه با یک استایل فوق  العاده و بی نظیر . او یک خصوصیات غیرعادی دارد که در دنیای امروزی به آن نیاز داریم . به همین دلیل من فشن شو را با توجه به فردیت ها طراحی کردم . جوری که شما لباس می پوشید همان جوریست که احساس می کنید همان جوری که زندگی می کنید همان جوری که کتاب می خوانید و انتخاب شماست . این آن چیزی است که من به گوچی آوردم .

 

 

 

Tom Ford
تام فورد Tom Ford

بر همگان واضح است که کوچک ترها علاقه بیشتری به یادگیری دارند تا بزرگ ترها . تام فورد هم دوران نوجوانی اش را با یک  طراح مشهور آمریکایی که برای افرادی چون الیزابت تیلور و آنجلیکا هوستون لباس طراحی کرده بود گذارنده است . از سن ۱۷ سالگی با او بوده است و ذوق و الهام طرح هایش را از او گرفته است .

 

 

 

 Hubert de Givenchy
هابرت د جیوانشی Hubert de Givenchy  

معروف ترین منبع الهام او مرلین مونرو است . نه تنها در طراحی لباس هایش از این بازیگر مشهور ایده گرفته است بلکه معروف ترین لباس تاریخ سینما را نیز طراحی کرده است که لباس مشهور مشکی رنگ او در فیلم صبحانه در تیفانی بوده است .

 

 

 

Karl Lagerfeld
کارل لاگرفلد Karl Lagerfeld  

متاسفانه همه منبع الهامشان را از افراد زنده نمی گیرد . لگرفلد هم یکی از آن افرادیست که منبع الهامش جاکوس د بسچر که در سن ۳۷ سالگی فوت کرده است . این حس برای او چیزی فراتر از یک حس فیزیکی است و به روح و روان او بستگی  دارد . من اتمسفر و حال و هوای پسرها را دوست ندارم اما او برای من همیشه زنده است  .

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.