پروسه طراحی لباس

پروسه طراحی لباس

همه ی طراحان لباس ، چه آنهایی که مشهور و ماهر هستند و چه آنهایی که تازه کار هستند معمولا قدم های یکسانی را برای طراحی لباس هایشان طی می کنند . چه قصد طراحی یک لباس را داشته باشند چه یک کالکشن . معمولا همه ی آنها پروسه ی یکسانی را می گذرانند . معمولا کالکشن ها براساس یک تم ، رنگ ، پارچه یا استایل مشترک طراحی می شوند .

 

 

 

۱٫ شناسایی مشتری

 

مرحله اول شناسایی مشتری و شخصی است که شما برای او طراحی لباس می کنید . بودجه او چقدر است ؟ نوشتن مشخصات مشتری به شما اطلاعات زیادی می دهد . اینکه از چه استایل و چه پارچه ای استفاده کنید . اگر برای شخص خاصی لباس طراحی می کنید باید ویژگی های ظاهری او و علایق شخصی اش را مد نظر داشته باشید .

 

 

 

 

۲٫اسکچ

 

شروع به طراحی اسکچ کنید (اسکچ ها طراحی سریع از ایده های ذهنی هستند ) . هر چه قدر بیشتر طراحی کنید ایده ها و مدل های بیشتری در ذهنتان می آید. اگر طراحی هایتان خیلی خوب نیست نگران نباشید ، در ادامه پروسه طراحی لباس آن را بهتر می کنید . از دنیای پیرامونتان ، از لباس های خودتان و از دیگر طراحان ایده بگیرید .

 

fashion designing

 

 

۳٫مود برد و کالر برد (Mood / Color Board)

مود برد ها و برد های رنگ ها به شما کمک می کنند تا بعد از طراحی اسکچ هایتان برای مرحله بعدی طرح هایتان ایده بگیرید . طرح پارچه ها ، و مدل های مختلف را بر روی بردتان بچسبانید تا ایده بگیرید. هدف مود برد و برد رنگ ها این است که ببینید هر کدام از آنها بر روی طرح شما چه شکلی می شود و چه حسی دارد ؟

fashion designing

 

 

 

  1. الگوسازی

بعد از اینکه طرحتان را آماده کردید و فهمیدید که از چه متریال و پارچه ای استفاده کنید می توانید شروع به الگوسازی کنید . الگو این امکان را به شما می دهد که چند نمونه از یک لباس را تولید کنید .

 

fashion designing

 

۵٫لباس اولیه

با اینکه ساخت الگو به شما کمک می کند تا دوخت لباستان را شروع کنید اما هیچ وقت تا زمانی که لباستان را ندوخته اید نمی توانید از شکل آن بر روی تن و مدل دوخته شده آن آگاه شوید . اکثر طراحان و خیاطان معمولا با یک پارچه ارزان قیمت یک بار لباس را می دوزند و ایرادات و نواقص آن را برطرف می کنند . برخی هم مرحله ۴ و ۵ را انجام نمی دهند و از روش دراپینگ استفاده می می کنند .

 

 

 

۶٫برگه مشخصات

برگه مشخصات برای نوشتن خصوصیات و ویژگی ها و وسایل لازم برای ساخت یک لباس ضروریست . با نوشتن مشخصات شما می توانید خصوصیات پارچه ها ، محل کوک ها و سایر اطلاعات را ثبت کنید و به عنوان رفرنسی برای شما باشد .

 

 

 

۷٫ تولید نهایی لباس

بعد از انجام اصلاحات و بررسی های نهایی می توانید شروع به تولید لباس هایتان کنید . با انجام این روش و مراحل ریسک هدر دادن پارچه و به وجود آمدن خطا به حداقل می رسد . و بعد از تولید لباس می توانید آن را به مشتری بدهید و یا نمایشی از کارهایتان را برگزار کنید .

 

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.