طراحان اوت کوتور و کاستیوم

طراحان اوت کوتور و کاستیوم

طراحان اوت کوتور و کاستیوم

از اوت کوتور Haute couture  تا ردی تو ور Ready to wear  طراحان زیادی  در مهد مد و فشن هستند که تاثیرات بسیار بزرگ و زیادی بر دنیای مد داشتند که باید انها را بشناسید :

تیری موگلر Thierry Mugler

کت و شلوارهای بسیار زیبا ، ماسک های چرمی و طراحی های نوین و مربوط به آینده از خصوصیات و ویژگی های لباس ها و طراحی های موگلر هست . این برند در سال ۱۹۸۰ مورد توجه عموم قرار گرفت و همه آن را زیر نظر داشتند . به دلیل استفاده از فانتزی های جنسی در طراحی لباس هایش و حساسیت عموم مردم تا چندین سال فعالیتی در دنیای مد نداشت . امروزه موگلر را به عنوان طراح لباس کاستیوم (مناسبتی ) می شناسند . او برای Cirque du Soleil  و Beyonce  طراحی لباس می کند . یکی از مدل های پر فروش او به نام Angel Fragrance  در شهرت او تاثیر بسیار زیادی داشت .

Thierry Mugler

نینا ریچی Nina Ricci

نینا ریچی از طراحان لباسی است که در ایتالیا به دنیا آمده اما در پاریس بزرگ شده است . او خانه مد اش را به همراه پسرش رابرت ریچی در سال ۱۹۲۳ زمانی که ۴۹ سال داشت در حالیکه ۲۰ سال سابقه طراحی لباس و شراکت تجاری با خانه مد رافین (Raffin)  داشت تاسیس کرد . برند نینا ریچی در دهه ۱۹۳۰ به مرور پیشرفت کرد و به جز ردی تو ور ، در زمینه اکسسوری مد و کالاهای چرمی نیز فعالیت داشت . در سال ۱۹۴۹ او از یک عطر به نام ‘L’ air du temps  رو نمایی کرد که مشهورترین محصول این برند شد که امروزه هم همگان عطر نینا ریچی را می شناسند .

Nina Ricci

 

 

 

پکو ربن Pacco Rabanne

پکو ربن یکی از طراحان فرانسوی است که در زمینه طراحی لباس مناسبتی (کاستیوم ) فعالیت می کند . بعد از چند همکاری با برندهای دیور ، ژیونشی و بالنسیاگا ، ربن به دلیل طراحی لباس فیلم تخیلی باربارلا توسط عموم شناخته شد . او به مرور برند شخصی خودش را تاسیس کرد و در این راه پستی بلندی های زیادی را تجربه کرد . او همچنین به یکی از سرآمد ترین افراد در سبک بوهمین شیک در فرانسه است که این استایل را ابداع کرده است .

Pacco Rabanne

 

 

 

جان پاول گالتیر Jean Paul Gaultier

در سال ۱۹۵۲ به دنیا آمد . پدر و مادر او کارمند و حسابدار بودند . او هیچ آموزش رسمی و آکادمیک در زمینه طراحی لباس ندیده بود اما با این حال طرح های خود را برای بسیاری از برندهای مشهور ارسال کرد . طراح معروف پیر کاردین از استعداد او بسیار استقبال کرد و در سال ۱۹۷۰ به عنوان دستیار او استخدام شد . یکی از مشهورترین لباس های او لباس نیم تنه ای بود که برای تور کنسرت های ۱۹۹۰ مدونا طراحی کرده بود . او از سال ۲۰۱۵ به بعد به جای طراحی لباس های ردی تو ور بر روی اوت کوتور تمرکز کرد .

Jean Paul Gaultier

 

 

گو پی Gue Pei

او یک طراح چینی متولد پکن است . تخصص و مهارت اصلی او در لباس های اوت کوتور است که همیشه لباس های دراماتیک و ارزشمند بسیار زیادی را طراحی کرده است که ماه های زیادی را برای آنها وقت گذاشته است که تا ۸۰۰ هزار دلار فروخته شده است . او با لباسی که در سال ۲۰۱۵ برای ریحانا در مراسم مت گالا طراحی کرد بسیار مشهور شد که ۲۵ کیلوگرم وزن داشت  و بار دیگر نام طراحان آسیای شرقی درخشید . او امروزه یکی از موفق ترین طراحان لباس اوت کوتور در دنیاست .

Gue Pei

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.