راهنمای استفاده از اکسسوری

راهنمای استفاده از اکسسوری

اکسسوری ها چیزهایی هستند که لباس ها را تکمیل می کنند و برای ظرافت و آراستن بیشتر ظاهر به کار می روند . اکسسوری ها شامل روسری ها ، دستمال های سر ، کمربند ، کیف ، کفش ، جواهرات ، سربندها ، عینک ها ، ساعت ها و دستکش ها می شوند .

 

 

fashion accessories

 

 

استفاده کردن از اکسسوری ها و نحوه ست کردن آنها با سایر اجزای لباس یکی از مهم ترین موارد در استایلینگ هست که سعی می کنیم در زیر نکاتی مفید را برای شما شرح دهیم :

 

 

 

نقاط قوت خود را پر رنگ کنید :

 

 

اگر به گردن خود علاقه دارید و از نظرتان گردن زیبایی دارید از یک گردن بند کوتاه استفاده کنید تا توجه را به گردنتان جلب کنید . اگر پاهای خود را دوست دارید از پاشنه های بلند و یا خاض استفاده کنید تا پاهایتان بیشتر به چشم بیایند . از آن طرف قضیه شما می توانید از این تجهیزات برای پوشاندن عیب ها و ایرادهایی که دوست ندارید استفاده کنید . به طور مثال در روزی که موهایتان خوش فرم نیست می توانید از یک کلاه برای داشتن استایلی زیبا استفاده کنید .

 

 

 

fashion accessories

 

 

 

تعادل اندام :

 

 

با شناخت درست از فرم اندامتان ، شما می توانید تشخیص دهید که چه لباسهایی بپوشید و از چه چیزی استفاده کنید تا تعادل میان بالاتنه و پایین تنه تان برقرار شود . اکسسوری های یکنواخت و ساده توجه را به سمت قسمتی که شما نمی خواهید جلب نمی کنند اما برعکس اکسسوری های بزرگ و شکل های خاص یا عجیب قسمتی که شما از آن استفاده کردید را بیشتر به چشم می آورند پس دقت کنید که از چه اکسسوری در کجا استفاده کنید . اگر بالاتنه ی بزرگی دارید بهتر است از یک کمربند با رنگ روشن استفاده کنید تا یک تعادل بصری بین بالاتنه و پایین تنه تان ایجاد شود . برعکس اگر پهلوهای پهنی دارید و سینه کوچکی دارید از یک دستمال گردن در دور گردنتان استفاده کنید .

 

 

 

 

هارمونی :

 

 

اینکه بین اکسسوری های شما یک هارمونی وجود داشته باشد و آنها در کنار یکدیگر چطور به نظر برسند هم از مطالب مهم دیگر است . اکسسوری ها باید در یکی از این موارد با هم اشتراک داشته باشند . رنگ ، وزن ، بافت و جنس ، تم و استایل . استفاده از اکسسوری های رنگارنگ یا در تم های مختلف نه تنها به خوش استایل شدن شما کمکی نمی کند بلکه تاثیری منفی دارد . شاید ست کردن اکسسوری ها در ابتدا کار دشواری به نظر برسد که با دیدن عکس های مختلف می توانید ایده بگیرید و تمرین کنید .

 

 

 

fashion accessories

 

 

خیلی به دنبال ست کردن نباشید :

 

 

درست است که ست کردن اجزای لباس و اکسسوری با همدیگر به خوش استایل شدن شما کمک می کند اما به طور مثال اگر یک دستمال گردن چهارخانه را با یک کفش چهارخانه و یک کیف چهارخانه ست کنید بیشتر از آنکه خوش استایل به نظر بیایید شبیه یک لباس مناسبتی (کاستیوم ) در خیابان دیده می شوید .

 

 

fashion accessories

 

زیاده روی نکنید :

استفاده از اکسسوری های زیاد یا خیلی بزرگ در کنار هم چندان جالب به نظر نمی آید . اگر لباس خاص با مدلی بسیار در چشم به تن دارید سعی کنید از اکسسوری به جز کیف و کفش استفاده نکنید و اگر از یک گردن بند بزرگ یا گوشواره بزرگ و خاص استفاده کردید به همان بسنده کنید و از اکسسوری دیگری استفاده نکنید  . برای ایده گرفتن هر چه بیشتر عکس های بیشتری را دنبال کنید .

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.