طراحی لباس با الهام گیری از ستارگان موسیقی

طراحی لباس با الهام گیری از ستارگان موسیقی

۱٫ برند Gucci  و David Bowie

در دهه هفتاد او یکی از مشهورترین ستارگان موسیقی بود . در زمان خودش بسیاری از طراحان از لباس های او برای طراحی لباس هایشان الهام می گرفتند و او استایل مخصوص خودش را داشت که نامش را “لباس مردانه ” گذاشته بود . شلوارهایی که او به پا می کرد به شلوارهای هیپی Hippie  معروف هستند . برند گوچی در سال ۲۰۰۶ از استایل او ایده گرفت و طراح آن در این باره می گوید ” در دهه هفتاد ، اکثر مردم برای بیرون آمدن از خانه ، کار متفاوتی انجام می دادند تا خاص تر به نظر بیایند . در آن زمان بیشتر انرژی و شو آف کردن به چشم میخورد تا احساس ”

Gucci  David bowie

۲٫  Zang toi طراح معروف مالزیایی و گروه Prince
او از رنگ بنفش ، تا موسیقی ، حرکت و استایل پوشش را از این گروه الهام گرفته و در شوی سال ۲۰۱۰ خود با تم بنفش حتی تا رژ لب بنفش ظاهر شده و در طول این فشن شو آهنگ Purple Rain  پخش می شد .

 

Zang toi   Zang toi

۳٫برند مارک جاکوبز و Donna Summer
مارک جاکوبز همواره رابطه ی خاصی با دنیای موسیقی و به خصوص سبک پاپ  داشته است .  طراح این برند در سال ۲۰۱۰ با ارائه کالکشن با نام Revolutionary Grunge   برای Perry Ellis  نام خود را دوباره زنده کرد .
مارک جاکوبز در کالکشن بهار تابستان ۲۰۱۱ خود با الهام گیری از ملکه دیسکوها دونا سامر دست به اقدام جدیدی زد. در این مجموعه لباس های او همگی براق ، پر از چین و حجم بودند و دقیقا مناسب مجلس رقص و دیسکو بودند .

 

donna summer

۴٫Balmain  و مایکل جسکون
برند بالمن نه تنها یک خط تولید با الهام از مایکل جکسون به طور جداگانه دارد بلکه او در همه ی کالکشن هایش از این ستاره موسیقی پاپ الهام می گیرد . از کت هایی پر زرق و برق تا شلوار چرم قرمز و حتی تی شرت های مختلف او همیشه بر روی این برند تاثیرگذار بوده است . مایکل جکسون یک ماه قبل از مرگش در سال ۲۰۰۹ با یک تی شرت بالمن عکس برداری کرد به پاس قدردانی از این برند .

 

michael jackson design

۵٫Jean-Paul Gaultier  و Joan Jet
برند جان پاول نزدیک به سه دهه به استفاده از آیکن های مختلف و ایده های خلاقانه  با موسیقی ارتباط نزدیکی داشته است و از ستارگانی چون مارلین مانسون و مدونا الهام گرفته است . اما در مجموعه بهاز ۲۰۱۱ خود او از جوان جت ، الهام گرفته است . این کالکشن شامل شلوار چرم ، کت های جین و پارچه های پاره بود که دقیقا مشابه استایل راک استارها بود .

Joan Jet   Joan Jet