راهکارهای کاربردی خیاطی

در این مقاله قصد داریم نکات و راهنمایی هایی را در خیاطی برای شما بگوییم که احتمالا برایتان بسیار پرکاربرد خواهند بود .

 

 

بسیاری از وسایلی که در این راهکارها استفاده می شود را در خانه روزانه بارها سر و کار دارید و می توانید از آن ها در این کار استفاده کنید .

 

 

 

  1. پلیسه آسان

یکی از راه های پلیسه دادن به پارچه در خیاطی استفاده ازچنگال است که به زودی ویدیو آن را در اینستاگرام قرار می دهیم .

 

 

 

  1. برش سریع پارچه

برای اینکه بتوانید پارچه را به راحتی و سریع برش بزنید آن را تا بزنید و از پشت ببرید . همچنین بهتر است که با دستتان پارچه را بکشید و سعی کنید بافت های آن را باز کنید که این به شما کمک می کند که جهت خواب پارچه را نیز پیدا کنید و برای دوخت جهت مناسب را انتخاب کنید .

 

sewing

 

۳٫نخ کردن سریع سوزن

اگر از نخ کردن سوزن خسته شده اید و هر بار که می خواهید سوزن نخ کنید زمان زیادی را صرف می کنید و در نهایت موفق نمی شوید از یک اسپری مو استفاده کنید . اسپری های تافت و حالت دهنده مو نوک نخ شما را خشک می کنند و به راحتی می توانید سوزن های خود را نخ کنید . می توانید سایز کوچک آنها که مناسب سفر هست را حمل کنید که در خارج از خانه هم بتوانید به راحتی سوزن هایتان را نخ کنید .

 

sewing

 

۴٫وزنه های خودتان را درست کنید

یکی از راه های ساده خیاطی برای اینکه وزنه های مناسب درست کنید تا در هنگام استفاده از الگوها که معمولا لوله شده اند یا جمع نشدن پارچه ها از آنها استفاده کنید واشر است . چند عدد واشر تهیه کنید و از آنها به جای استفاده از سوزن ها که به پارچه و الگوی شما آسیب می زند استفاده کنید . برای تزیین آنها می توانید از روبان های رنگی به دور آنها استفاده کنید .

sewing

 

 

۵٫چین دار کردن راحت

یکی از راه های سریع و بی زحمت برای چین دادن و جمع کردن پارچه مطابق این عکس استفاده از یک نخ قلاب بافی است . آن را بر روی آزادی پارچه بدوزید و سپس بکشید و خواهید دید که پارچه به راحتی جمع می شود و چین می خورد .

sewing

 

 

۶٫استفاده از نوار چسب برای آزادی

اگر همیشه برای دادن آزادی پارچه مشکل دارید و فراموش می کنید یا نمی توانید صاف بدوزید می توانید یک نوار چسب را پشت یک ربان بزنید و به چرخ خیاطیتان بچسبانید .

sewing